Home Tesla - patenty Silnik Johnsona

George Trinkaus 

„TESLA Zagubione Wynalazki” 

Tłumaczenie Maciej Trojanowski © 2005 

Wydawnictwo JMT MARKETING © 2005 

ISBN 978-83-922899-0-6 

62 strony,  ponad 40 rysunków z oryginalnych opisów patentowych, miękka okładka.

 

  • Czy można odkryć prawdę o tajemniczych wynalazkach Nikoli Tesli, czy możliwe jest, by laik zrozumiał sposób myślenia Geniusza, czy można samemu ocenić wielkość tego Wynalazcy, nie rozumiejąc skomplikowanych wzorów, opisujących zjawiska elektryczne?

  • Czy też wrota do fascynującej spuścizny po niezwykłym umyśle Konstruktora zamknięte są dla ignoranta, a entuzjastom badania tajemnic przeszłości pozostaje jedynie wiara w legendy rozprzestrzeniane na przestrzeni dziesięcioleci?

George Trinkaus, autor książki „TESLA Zagubione Wynalazki” dowodzi, że nie. Nie będąc z wykształcenia elektrykiem, spojrzał na prace tego wielkiego twórcy oczami epoki i odkrył, że myślenie Tesli, wielkiego praktyka, wymagało nie tyle dogłębnej znajomości teorii elektryczności, co wielkiej zdolności obserwacji natury i wyciągania logicznych wniosków. Tak logicznych, że w swej logice prostych i zrozumiałych nawet dla niefachowca. Dzięki temu powstała jedyna w swoim rodzaju, kultowa książka o wynalazkach Nikoli Tesli, którą każdy czyta z przyjemnością, przepełniony odkrywczym zachwytem. 

Zdziwionemu czytelnikowi jawić się będzie, że Nikola Tesla już na przełomie XIX i XX wieku tworzył technologie, które gdyby były wykorzystane mogłyby przyspieszyć rozwój cywilizacji technicznej świata o całe dekady, że zapomniana spuścizna po Geniuszu nadal posiada olbrzymią wartość i że Wynalazca ten, choć umarł ponad pół wieku temu, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Książka Georga Trinkausa ujawnia tę prawdę nawet laikowi...

ZAPYTANIA OFERTOWE PROSZĘ KIEROWAĆ POD jmte@zigzag.pl

Więcej na temat książki

George Trinkaus w jasny sposób przedstawił zasady działania najbardziej spektakularnych wynalazków Tesli, jednak ich konstruowanie wymaga zajrzenia do oryginalnych opisów patentowych, które pisane były trudnym do zrozumienia, prawniczym językiem angielskim przełomu XIX i XX wieku. Niektóre z nich można zamówoć w polskim tłumaczeniu Macieja Trojanowskiego. Dostępne są następujące pozycje:  

Patent nr 685,957        -          „Free Energy” 

Patent nr 1,061,142     -          „Pompa Talerzowa” 

Patent nr 1,061,206     -          „Turbina” 

Dostępne są także inne publikacje na temat Free Energy w tłumaczeniu Macieja  Trojanowskiego. Można zamówić tłumaczenie patentu Howarda Johnsona i artykuł na temat pracy wynalazcy. 

Patent nr 4,151,431     -          “Permanent magnet motor”

Science & Mechanics  -          “Amazing Magnet-Powered Motor” Jorma Hyypia
 

O AUTORZE 

Trinkaus, George Belden. Pisarz, wydawca. Urodzony w 1936 roku w Pittsburghu. We wczesnej młodości próbował eksperymentować z elektrycznością i był początkującym radioamatorem. Studiował na Mercersberg Academy, na Colgate University (licencjat 1959) i na New York University (gdzie uzyskał stopień magistra). W Nowym Yorku pracował jako niezależny pisarz w dziedzinie medycyny, a także jako pisarz dla Encyclopedia Americana, tworząc w telegraficznym stylu krótkie hasła encyklopedyczne. Pracował jako wydawca w wydawnictwach Holt, w Rinehart & Winston, w Harcourt Brace, w Random House i w Macmillan. Zakres tematyki, którą się zajmował obejmował zagadnienia elektroniki, technologii, lingwistyki i leksykografii. 

W latach 70-tych opublikował szereg książek o różnej tematyce społecznej, związanej z aktualnymi wydarzeniami w USA. Był krytykiem literackim, wydawcą książek oraz wydawcą i edytorem magazynu poświęconego zagadnieniom rynku wydawniczego. Czterokrotnie aresztowany za nieposłuszeństwo obywatelskie podczas akcji skierowanych przeciwko wojnie i energii nuklearnej. Był rzecznikiem społecznym miejscowości Ojai w Kalifornii w sprawie przeciwko rozbudowie rafinerii USA Petrochem. Wielokrotnie występował z publicznymi przemówieniami oraz udzielał wywiadów rozgłośniom radiowym. 

W połowie lat 80-tych wszedł w posiadanie zbioru amerykańskich patentów Nikoli Tesli, które skserował ktoś z urzędu patentowego. Zaczął studiować prace Tesli w dziedzinie elektryczności. Wrócił do swej młodzieńczej pasji i stworzył laboratorium elektryczne. W latach 1986 – 2000 badał, pisał i publikował szereg książek na temat technologii Tesli. Wśród nich czołową pozycję zajmuje „TESLA Zagubione Wynalazki”. Wszystkie jego prace zostały opublikowane nakładem jego wydawnictwa High Voltage Press (www.teslapress.com). 

O TŁUMACZU 

Trojanowski Maciej, ur. 1951, z wykształcenia magister inżynier chemii, na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych zawodowo zaangażowany w promocję nowych technologii zachodnich w Polsce jako przedstawiciel amerykańskiego koncernu Monsanto a następnie Hoffmann-la Roche. W latach dziewięćdziesiątych prowadził własne przedsięwzięcia gospodarcze, aż w 1997 roku rozpoczął pracę dla telewizji TVN jako prowadzący program "Nie Do Wiary", poświęcony zjawiskom paranormalnym . Poprowadził na wizji 250 do 300 odcinków tego programu, które prezentowały tajemnice z różnych dziedzin, niekoniecznie antropozoficznych. Paranormalność definiuje bowiem ogólnie jako brak możliwości wyjaśnienia zjawiska w ramach powszechnie uznawanych teorii lub w ramach powszechnie uznawanej logiki. Program gościł na antenie 9 lat i prawdopodobnie pobił światowy rekord długości emisji wśród programów, poświęconych podobnej tematyce. Jego racjonalne podejście do referowanych tematów zapewniło mu popularność i uznanie nawet wśród sceptyków. W swoich poszukiwaniach tematów do programu Maciej Trojanowski natknął się na prace Nikoli Tesli i w 1999 roku „odkrył” książkę Georga Trinkausa, którą przetłumaczył na język polski dla swoich potrzeb. Stanowiła ona źródło niezwykle obiektywnej i rzeczowej wiedzy na temat prac wielkiego wynalazcy. Przez całe lata tłumaczenie „leżało na półce”, aż w roku 2007 udało mu się je opublikować. Od ponad 10 lat Maciej Trojanowski współpracuje, jako tłumacz patentowy, z Kancelarią Rzecznika Patentowego Ginter & Ginter, dla której przetłumaczył na język polski parędziesiąt opisów patentowych. Adres emailowy:  jmte@zigzag.pl