Tesla

Home Strefa Tajemnic Maciej Trojanowski Tesla Silnik Johnsona Psycho Teleportacja Ibogaina Aspartam AIDS Kontrowersje Działo Orgonowe Torsion Theory EMM Perendev Morgellons

Przejdź na koniec strony

Zajrzyj do: Z ostatniej chwili

“Enegria elektryczna jest wszech obecna w nieograniczonych ilościach I może zasilać maszynerię świata bez potrzeby węgla, gazu czy innych paliw.”

Nikola Tesla

To stwierdzenie jest aktualne, mimo to świat wydaje miliardy na pozyskiwanie o wiele droższej energii z paliw kopalnych. Gdyby jednak uległy one wyczerpaniu cywilizacja nie ulegnie zagładzie. Istnieją zapasy energii, które są w zasięgu ręki i człowiek może je wykorzystać w każdej chwili, gdy zajdzie taka potrzeba. Niezwykłym jest fakt, że jedno z tych źródeł podarował ludzkości Nikola Tesla 100 lat temu (JMT).

Nie wiem czy słowo Tesla mówi Ci coś więcej niż tylko nazwę fabryki lamp elektronicznych w Czechosłowacji (która może nawet już po tą nazwą nie istnieć), czy też nazwę jednostki indukcji magnetycznej. W obu przypadkach jest to prawie bez znaczenia dla przeważającej większości z nas. Jednak dla badaczy rzeczy i zjawisk niezwykłych życie i osiągnięcia Nikoli Tesli powinny stanowić przedmiot stałych rozważań i poszukiwań. Był to bowiem człowiek niezwykły a jego życie i wpływ na rozwój cywilizacji technicznej ludzkości w XX wieku był tak wielki, że trudno przyrównać mu jakiegokolwiek innego wynalazcę. Jego geniusz jest nieporównywalny. Był on bez wątpienia największym wynalazcą w historii ludzkości i wielkość ta nie bierze się tylko z ilości ale z różnorodności i awangardowości jego wynalazków i jego myślenia. Wizjonerstwo tego człowieka przekroczyło nie tylko czas, w którym żył. Przekroczyło również horyzonty przyszłych pokoleń, z żyjącymi obecnie włącznie.

Jego niewykorzystane pomysły i wynalazki do dzisiaj stanowią inspirację dla tysięcy ludzi na całym świecie, którzy nie godzą się, lub nie rozumieją przyczyn pomijania technologii wymyślonych lub skonstruowanych przez tego geniusza urządzeń. Internet jest pełen takich osób, które na swoich stronach informują o wynikach prowadzonych przez siebie badań nad opatentowanymi przez Teslę wynalazkami, zapraszają innych do współpracy i do wymiany doświadczeń, stanowią żywe świadectwo tego, że Tesla, choć umarł wiele lat temu, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Większość entuzjastów Nikoli Tesli to Amerykanie, gdyż tam właśnie przeżył on apogeum swoich osiągnięć, tam umarł i tam powstała legenda o setkach niepublikowanych, tajemniczych pomysłów, które w całości utajnił rząd USA zaraz po śmierci wynalazcy.

Postanowiłem zająć się wynalazkami Tesli, bowiem, choć mają one stricte naturę techniczną, to paranormalnym zdaje się fakt, że w przeważającej większości nie są one obecne w naszym życiu. A niektóre z nich, zwłaszcza jego silnik turbinowy i tzw. „free energy” czyli bezpłatna energia mogłyby i powinny być szeroko wykorzystywane w świecie, choć ważność poszczególnych patentów jest naprawdę rzeczą subiektywną.

Wam, badaczom rzeczy niezwykłych, Sympatykom Strefy 11 zostawiam prawo do znalezienia odpowiedzi na pytanie dlaczego te czy inne wynalazki Nikoli Tesli pozostają zapomniane. Gwarantuję Wam, że prawda jest frapująca.

Aby przybliżyć Wam postać Tesli postanowiłem przetłumaczyć trochę opublikowanych w Internecie na jego temat doniesień i książeczkę George’a Trinkaus’a pt. „Tesla the lost inventions”. Fragmenty jej zawieszam za zgodą autora po to by dać Wam przedsmak tego co ona zawiera. Jeśli ktoś jest zainteresowany pełnym tłumaczeniem tej książki to proszę zajrzeć poniżej do informacji zatytułowanej "Z ostatniej chwili".

Geroge Trinkaus

"TESLA The Lost Inventions"

By High Voltage Press

Książeczka przedstawia w zrozumiały sposób zatajone wynalazki Nikoli Tesli i 42 ilustracje. Tesla był sławny na przełomie stuleci bo wynalazł używany do dzisiaj system prądu zmiennego. Jego późniejsze wynalazki udokumentowane w około 30 patentach w latach 1890 do 1921, wbrew jego zamierzeniom, nigdy nie zostały wykorzystane, pomimo ich oczywistego potencjału w rozwoju fundamentalnych technologii nowoczesnej cywilizacji. Wśród tych zapomnianych  wynalazków są: rotacyjny silnik z turbiną talerzową, oparty o cewkę indukcyjną wzmacniacz energii elektrycznej, oświetlenie prądem wysokiej częstotliwości, nadajnik wzmacniający, bezprzewodowa transmisja energii i odbiornik bezpłatnej energii.

Spis Treści: 

  1. Krótka biografia Tesla
  2. Silnik z turbiną talerzową.
  3. Oscylator iskrowy.
  4. Cewka Tesli (Tesla Coil).
  5. Nadajnik wzmacniający I Energia Bezprzewodowa.
  6. Nadajnik wzmacniający II Uziemione Radio.
  7. Oświetlenie.
  8. Transport.
  9. Odbiornik bezpłatnej energii (free enegry).

 

Z OSTATNIEJ CHWILI: 

Geroge Trinkaus "TESLA: The Lost Inventions" wydawnictwa High Voltage Press (www.teslapress.com) pod polskim tytułem:  

 

George Trinkaus

"TESLA Zagubione Wynalazki"

Tłumaczenie Maciej Trojanowski © 2005

ISBN 978-83-922899-0-6

 

"Po śmierci Tesli powstało o nim wiele książek, jego życie to historia, z której można czerpać pełnymi garściami, jednak nikt nie wpadł na pomysł, by prawdę o Tesli opowiedzieć słowami dzieł Wynalazcy - słowami jego opisów patentowych. Nikt, oprócz Georga Trinkausa..." (MT).

 

Książka została wydrukowana i nareszcie mogę rozpocząć jej sprzedaż. Wszystkich zainteresowanych przepraszam za horrendalnie długie oczekiwanie, nie jestem zawodowym wydawcą i mam bardzo dużo innej pracy. Zapytania ofertowe proszę składać emailem pod adres: jmte@zigzag.pl, książka nie jest dostępna w księgarniach.

 

 

Parę słów o tej książce, autorze i tłumaczu

 

5.06.2007

HISTORIA TEGO WYDANIA

Myślę, że wszyscy, którzy są zainteresowani pracami George'a Trinkausa, które co tu dużo mówić, są fascynujące czują się zawiedzeni niemożliwością ich zakupu, mimo zaproszenia umieszczonego powyżej. Śpieszę wyjaśnić, że wiąże się to z prawami autorskimi a właściwie ich brakiem: choć "Tesla the lost inventions" przetłumaczyłem już w 1999 roku, do tej pory nie mogłem nawiązać kontaktu z autorem. Nie jestem piratem i nie chcę działać na czarno dlatego, mimo licznych zamówień nie odważyłem się sprzedać tego tłumaczenia nikomu. 

23.02.2005 jednak w końcu udało mi się skontaktować z Panem Trinkausem i teraz wiem, że mogę rozpocząć negocjacje w sprawie polskiego wydania nie tylko tej przetłumaczonej już pozycji, ale także dwóch pozostałych, nie mniej ciekawych. Nie wiem jak długo będzie to trwało, ale jestem dobrej myśli i wierzę, że przełom w tej sprawie nastąpi niebawem, chyba że koszty... ale trzeba być optymistą. 

1.07.2005 Wygląda na to, że wkrótce podpiszę umowę z Georgem Trinkausem.

17.07.2005 Podpisałem umowę z Georgem Trinkausem. Mam nadzieję, że wydrukowanie książki zajmie około 2 - 3 miesięcy i wkrótce trafi ona do dystrybucji i będzie ją można kupić w księgarni lub w Internecie.

27.11.2006 Ciągle pracuję nad książką. Ma prawie 50 ilustracji i trzeba je sporządzić. Miałem nadzieję, że skończę przed grudniem, ale na razie sprawa się przeciąga. Jednak nie tracę nadziei i Wy też nie traćcie.

14.04.2007 Książka skończona, trwało to dużo dłużej niż mogłem przypuszczać, jest teraz w przygotowaniu do druku. Mam nadzieję, że będę mógł ją oferować już w przyszłym miesiącu !

Jeżeli jednak jesteś niecierpliwy, nie chcesz czekać i rozpiera Cię ciekawość już teraz możesz rozpocząć wstępne prace, które być może doprowadzą Cię do zrozumienia tajemnicy, istoty wynalezionego przez Teslę sposobu wykorzystania energii promienistej, dostępnej wszędzie na ziemi. Drogą do tego jest na pewno przestudiowanie oryginalnego patentu (tzw. Free Energy)

No. 685,957 Tesli z roku 1901 

Stanowi on przecież najbogatszą kopalnię wiedzy na ten temat. Każdy kolejny pasaż przez dziwnie brzmiące frazy pozwala odkryć nowe aspekty wynalazku, pozwala uruchomić wyobraźnię, by przetransponować myślenie Tesli z roku 1901 w realia dzisiejsze. Nie jest to łatwe i uda się tylko pasjonatom, ale by pasja była owocna potrzebny jest bodziec. Będzie nim pełne tłumaczenie opisu patentowego z roku 1901, które jest w tej chwili już dostępne. W sprawie zapytań o ofertę proszę pisać: jmte@zigzag.pl Nie jest możliwe otrzymanie tego tłumaczenia bezpłatnie. Proszę nie wysyłać zapytań. To tłumaczenie jest kosztowne. Przeznaczam je tylko dla eksperymentatorów i entuzjastów, którzy są gotowi poświęcić nieco środków na jego zakup i chcą należeć do ekskluzywnego grona jego posiadaczy.

 

FREE ENERGY No 685,957

 

 

 

Dostępne jest także tłumaczenie patentu Tesli:

TURBINA No 1,061,206

Ten niezwykły silnik, działający w oparciu o właściwości fizyczne płynów, pracuje bezwibracyjnie i praktycznie bezusterkowo. Jednostka o średnicy 25 cm powinna rozwijać moc rzędu 100 kM.

Aby wykorzystać go jako jednostkę o spalaniu wewnętrznym wystarczy dodać głowicę. Tesla zaopatrzył ją w unikalnej konstrukcji zawory przepływowe, nie wymagające żadnej regulacji i praktycznie niezniszczalne. Opisał je w patencie No 1,329,559.

W USA bardzo wiele osób konstruuje takie urządzenia, jako alternatywne jednostki mocy. Niektórzy nawet oferują je na sprzedaż.

 

Jest już także dostępne tłumaczenie patentu Tesli na talerzowy napęd hydrauliczny:

POMPA TALERZOWA No 1,061,142

 

a w przygotowaniu:

PRZEWÓD ZAWOROWY No 1,329,559

Kolejnym dokonaniem Tesli był jego sławny samochód napędzany elektrycznością ziemską. Artykuł o nim znajdziecie na stronie Permanent Magnet Motor Howard’a Johnson’a  (Silnik magnetyczny). Kolejny silnik, który nie potrzebuje paliwa by działać. Wsunięcie rotora w stator uruchamia maszynę. Po 100 godzinach próbnego działania wyłączono go. Dowiedz się dlaczego nikt go nie chce produkować a lepiej zrozumiesz mechanizmy, jakie rządzą tym światem. 

W międzyczasie polecam stronę poświęconą teorii pola torsyjnego! Jest to teoria, która w prosty i zrozumiały, dla niemal każdego człowieka sposób, wyjaśnia takie zjawiska jak pseudomagnetyzm, pole grawitacyjne, elektromagnetyczne, promieniowanie kształtu, mimikra, magnetyzowanie wody - jako przeciwdziałanie powstawaniu kamienia kotłowego, promieniowanie kształtu (efekt piramidy), telepatia oraz jednoznacznie dowodzi, że istnieją prędkości miliardy razy większe od światła. Zajrzyj a na pewno Cię wciągnie! Teoria pola torsyjnego!

 

J. Maciej Trojanowski© jmte@zigzag.pl  

Początek stronyTesla