Aspartam

Home Strefa Tajemnic Maciej Trojanowski Tesla Silnik Johnsona Psycho Teleportacja Ibogaina Aspartam AIDS Kontrowersje Działo Orgonowe Torsion Theory EMM Perendev Morgellons

 

 

 

Pijesz Cola Light, Diet Pepsi i żujesz gumy Orbit. Jeśli bardzo dbasz o linię, to przypuszczalnie do kawy sypiesz także Nutra Sweet. Wyglądasz lepiej i nie musisz wierzyć we wszystko co na ten temat mówią inni, ale przynajmniej powinieneś to wiedzieć! Zapraszam.

Przejdź na koniec strony

Dlaczego nie można przekonać ludzi by słuchali ostrzeżeń przed spożywaniem pewnych substancji? Odpowiedź jest prosta. Olbrzymia większość nie rozumie tych ostrzeżeń. To o czym piszą naukowcy swoim hermetycznym językiem nie jest dla nas dostępne. Jeżeli wywód jest dłuższy niż jedna linijka, to przekracza nasze możliwości rozumienia. A przecież może być inaczej. Wystarczy odrobina normalnego języka w skomplikowanym tekście naukowym i możemy sami wkroczyć w tą zamkniętą dziedzinę. Możemy poczuć, że jesteśmy wystarczająco oświeceni i ... rozumieć o co chodzi!!!

Kierując się takimi przesłankami postanowiłem zawiesić w tym miejscu artykuł zaczerpnięty z biuletynu  Dr Mercola z Townsend Letter for Doctors and Patients. Choć jest on przeznaczony dla pacjentów, może być zrozumiały w zasadzie tylko dla niewielkiej ich części. Chciałbym by stało się inaczej, dlatego postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze: 

Na zielono zaznaczyłem pewne istotne sformułowania autora, 

a tym kolorem moje komentarze,  

ma to za zadanie pomóc Ci wyłowić i zrozumieć najważniejsze wątki. Mam nadzieje, że dzięki temu zabiegowi czytanie tego skomplikowanego artykułu stanie się prawdziwą przyjemnością. Zabieg ten ma na celu zainteresowanie tym artykułem tych młodych entuzjastów szczupłej sylwetki i "pH w ustach", którzy raczej nie chcą słuchać dobrych rad. Jeśli po jego przeczytaniu zechcesz otrzymać jego jednolitą kopię, to proszę o e-mail pod adres jmte@zigzag.pl , ponieważ artykuł ten, dla wygody internautów został rozbity na kilka stron, które dzięki temu szybciej się ładują.

A poniższy kawałek jest niezwykły i dotyczy nas wszystkich. Czyta się go jak spiskową teorię dziejów. Można się poczuć Brucem Willisem i mieć potrzebę wszystko to zdemaskować. A nie jest to łatwe bo, choć dla eksperta znającego podstawowe zagadnienia, to o czym się tu mówi jest jednoznacznie lub... potencjalnie trucizną, aspartam wszedł na rynek i zrobił oszałamiającą karierę. Zdecydowała o tym kasa. Nie pamiętam już jaka była w latach '80-tych wielkość rynku na syntetyczne słodziki, ale musiała ona iść w dziesiątki miliardów dolarów. Hossa trwa, kto zabije kurę znoszącą złote jaja? Nikt! Nawet jeśli narobi ona nieco szkód, to wypłaci się jakieś odszkodowania, a kura niech znosi dalej. Ty masz wybór chcesz tych "jaj" czy nie. Zapraszam!

Nutrasweet lub Aspartam

Aspartame jest sprzedawany na  świecie pod nazwą NutraSweet .

Poniższy fragment został zaczerpnięty z biuletynu  Dr Mercola z Townsend Letter for Doctors and Patients. http://www.onelist.com/viewarchive.cgi?listname=11HealthNews&archive=10.gz

Data : Niedziela , 28 Marzec 1999 20 : 32 : 36 0500 Od : " Dr Mercola " Odpowiadaj Do : 11HealthNews-owner@onelist.com

Ze wszystkich dostępnych na rynku, Aspartam jest najbardziej niebezpieczną substancją dodawaną do żywności. Aspartam jest nazwą techniczną nazw handlowych: NutraSweet, Equal, Spoonful, and Equal-Measure.  Aspartam został odkryty przez przypadek w 1965 , kiedy James Schlatter, chemik firmy G. D. Searle Company testował lek przeciw wrzodom żołądka. Aspartam został dopuszczony do stosowania w suchych produktach spożywczych w 1981 i w napojach gazowanych w 1983 roku.   

Po usłyszeniu czegoś takiego pewnie pukasz się lekko w czoło! Już cię to nudzi słyszałeś setki razy o tym co jest trujące i rakotwórcze. Chcesz się wylogować ale... daj sobie samemu szansę - poczytaj jeszcze przez chwilę, nie pożałujesz!

Pierwotnie aspartam został dopuszczony do stosowania w produktach suchych już 26 lipca 1974 , ale sprzeciw wniesiony w sierpniu 1974 przez  badacza neurologa Dr John W. Olney i prawnika organizacji "Consumer" James'a  Turner'a, jak również wszczęte dochodzenie dotyczące praktyk badawczych firmy G.D. Searle spowodowały, że 5 grudnia 1974 US Food and Drug Administration (FDA - odpowiednik naszego PZH) zawiesił dopuszczenie. W 1985 firma Monsanto kupiła (za 3 mld $ - przy. tłum.) firmę G.D. Searle i przekształciła ją w dwie oddzielne firmy: Searle Pharmaceuticals i NutraSweet Company.   

Widzisz coś tu jest nie tak! Dlaczego jakiś dodatek do żywności jest wprowadzany a następnie wycofywany, potem jednak znowu rozgrzeszany? Czym jest to spowodowane? Czytaj dalej, nie uwierzysz  ...!

Aspartam odpowiada za ponad 75 % doniesień o niekorzystnych reakcjach na dodatki do żywności  przekazywanych do FDA. Wiele z tych reakcji jest bardzo poważnych włącznie z atakami padaczki i zgonami, jak to ostatnio ujawniono w raporcie US Department of Health and Human Services (odpowiednik naszego Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej) z lutego 1994.(1) Kilka z 90 różnych udokumentowanych symptomów wymienionych w raporcie jako powodowane przez aspartam to: Bóle głowy / migreny, zawroty głowy, napady epilepsji, nudności, drętwienia, skurcze mięśni, przybieranie na wadze, wysypki, depresje, zmęczenie, drażliwość, częstoskurcz serca, bezsenność, problemy z widzeniem, utrata słuchu, palpitacje serca, trudności z oddychaniem, ataki niepokoju, niewyraźna wymowa, utrata smaku, szum w uszach, zawroty głowy, utrata pamięci i bóle stawów. Badacze i lekarze studiujący niekorzystne działanie aspartamu stwierdzili, że jego spożywanie może się przyczynić do wywołania lub pogorszenia stanu w następujących chorobach chronicznych:(2) guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, epilepsja, chroniczny syndrom zmęczenia, choroba parkinsona, choroba alzheimera, opóźnienie umysłowe, chłoniak, wady wrodzone, fibromyalgia, i cukrzyca(!). Aspartam jest kombinacja trzech substancji chemicznych: Kwasu asparaginowego, fenyloalaniny i metanolu. Książka, Prescription for Nutritional Healing, (Zalecenia dla Leczenia Poprzez Żywienie) napisana przez James i Phyllis Balch , wymienia aspartam wśród "trucizn chemicznych."  Jak sam zobaczysz, jest on właśnie jedną z nich.     

Widzisz dotarłeś aż dotąd i już rozumiesz, że to nie jest tak, jak z alkoholem czy papierosami: Nie pal - umrzesz zdrowszy. Wygląda, że jedząc to będziesz żył - tyle, że chorszy, a być może dużo chorszy! Czy to wszystko prawda? Żeby się dowiedzieć spróbuj przejść przez następne rozdziały! Jeśli Cię wciągnie, to tam dalej napotkasz niezwykłe informacje, prostu kryminał, Nie Do Wiary! Zatem naprzód!  

 

Tłumaczył i komentował J.Maciej Trojanowski© jmte@zigzag.pl w latach 1979 - 1986 przedstawiciel techniczno-handlowy na Polskę firmy Monsanto, a w latach 1986-1990 konsultant naukowy d/s. żywienia firmy Hoffmann la-Roche Wien GmbH.

Ostatnie uaktualnienie 2011-01-27

Początek stronyASPARTAM