Poprzednia Następna

JMT Czy energię odkrytą lub jeśli Pan woli ponownie odkrytą przez Reicha można obserwować także w żywych organizmach?

Tak energia Orgonu jest czymś co można obserwować bezpośrednio. Można zobaczyć jej różne przejawy własnymi oczami. Niektóre z tych zjawisk zostały utrwalone na błonie, niektóre nie. Myślę, że wcześniej pokazałem Panu zdjęcie przedstawiające świecenie niebieskiej energii orgonu lamp wysoko próżniowych, które zostały naładowane wewnątrz akumulatora orgonowego. Potem to zjawisko niebieskiego świecenia samych gór, które jest samo w sobie wysoce niezwykłe i nie zostało adekwatnie wyjaśnione przez klasyczną, nowoczesną naukę. Ale można tę energię zobaczyć także bezpośrednio w atmosferze własnymi oczami. Czasami widać migotanie czy falowanie w atmosferze.

 JMT Do tego wrócimy później. Mnie chodziło czy istnieje jakiś związek między energią żywych organizmów i  tą kosmiczną energią Orgonu, o której mówimy?

Tak w tym sensie ..., z tym że by zbudować ten most trzeba się cofnąć do wczesnych prac Reicha w zakresie behawioryzmu. Reich pochodził z gałęzi Freuda, w rzeczywistości, był jednym z centralnych uczniów Freuda (był psychiatrą – przyp.JMT), był nauczycielem psychoanalizy studentów zagranicznych w okręgu wiedeńskim, w czasach narodzin psychoanalizy. Reich zaobserwował, że gdy ludzie w czasie terapii wyrażają dużą emocję przez intensywny płacz lub gwałtowną złość potem relaksują się i odczuwają jakby przepływ energii przez ich ciało, całkiem jak przepływ prądu elektrycznego, choć nie jest to klasyczny prąd elektryczny, lecz coś bardziej łagodnego i sprawiającego przyjemność. To był początek odkrycia przez Reicha Orgonu. Podłączał on przewodami swoich pacjentów do woltomierza by pomierzyć przepływ tej energii. Przechodząc przez wiele różnych etapów był w stanie na tej podstawie, stwierdzić, że miał do czynienia z niewielkim, bioelektryczny przejawem dużo większego zjawiska bioenergetycznego. I to go w końcu doprowadziło do odkrycia akumulatora energii Orgonu i że ta energia nie tylko istnieje w ciele ale również po za nim w atmosferze w formie wolnej.

Jeżeli dojdziecie do wniosku, że Dr DeMeo i jego wiedza jest dla Was interesująca, to możecie ją zgłębić. Możecie nauczyć się Cloudbustingu, wykorzystania akumulatora orgonowego, etc. Możecie wziąć udział w jego Programie Edukacyjnym. DeMeo mówi dobrym, czytelnym angielskim, bez śladu slangu. Prawdziwy wykładowca akademicki natychmiast umiejący wyczuć wątpliwości słuchacza. Szczegóły znajdziecie na specjalnie przetłumaczonej przeze mnie stronie: Edukacja w zakresie Orgonomii

Poprzednia Następna