Poprzednia Następna

JMT Jaka jest natura energii, o której Pan mówi?

Żeby zrozumieć czym jest energia Orgonu, trzeba się cofnąć do koncepcji, które były szeroko wyznawane w końcu XIX i na początku XX wieku. Mam na myśli koncepcje Vital Force, czyli Siły Żywotnej lub Life Energy, czyli Energii Życia, lub sekundo koncepcję eteru kosmicznego, ta stara koncepcja fizyków XIX wieku była szeroko akceptowana i wykorzystywana do tłumaczenia mnóstwa zjawisk naturalnych. W mojej opinii ta teoria została odrzucona przedwcześnie przez nowoczesnych fizyków. Przeprowadzone przeze mnie i innych badania historyczne wskazują, że istnieli naukowcy tacy, jak Dayton Miller, który był prezydentem Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego w latach trzydziestych, profesorem w Case University w USA, który prowadził najbardziej intensywne eksperymenty naukowe nad zagadnieniem eteru i który udowodnił jego istnienie***. Jego prace zostały zignorowane ponieważ nowoczesna fizyka przyjęła teorię względności Einsteina, teorię kwantową, Big-Bang i kosmologię. Wszystkie te nowoczesne teorie fizyczne wymagają by przestrzeń kosmiczna była kompletnie pusta. Zatem w przypadku nowoczesnej fizyki mamy do czynienia z próżnią i martwym wszechświatem. W przypadku Reicha i teorii eteru mamy do czynienia z przestrzenią kosmiczną wypełnioną energią i Wszechświat jest czymś żywym. Jest to zatem zupełnie inna koncepcja, w rzeczywistości bardziej zgodna z np. etniczną religią północno amerykańską niż z religijnym i ideologicznym wykształceniem ludzi Zachodu. Np. zachodnia nauka i zachodnia religia w jednym punkcie, z powodu teorii Darwina oddzielają się i zachodnia nauka i religia stają się zaciekłymi wrogami i myślę, że słusznie. Ale dzisiaj nauka i religia znowu się łączą i można obserwować ten sam sposób działania, jaki religia używała do oczyszczania się z heretyków. Atakowanie heretyków, wyrzucanie ich z kościoła, itd. Można zobaczyć, że ten sam rodzaj ataków jest stosowany przez dzisiejszą naukę w stosunku do każdego, kto tworzy idee takie jak Reich i kto umiera w więzieniu, a jego książki się pali. Ponieważ jego idee tak poważnie zagrażały nowoczesnej koncepcji martwego wszechświata i organizmów, które w jakiś sposób dają sobie radę bez Energii Życia.


horizontal rule

*** I rzeczywiście Encyklopedia Britannica vol. 25, str. 812, kol.2a, informuje, że „... w ciągu następnych 20 lat inny badacz amerykański, Dayton C. Miller wielokrotnie i w różnych sytuacjach powtórzył eksperymenty (mające potwierdzić istnienie eteru przyp. JMT) i doszedł do wniosku, że przynajmniej na szczytach gór występował prawdziwy „wiatr eteru” o szybkości 10 km na sekundę. Choć końcowa prezentacja Millera była jasna i zawierał skrupulatnie przedstawione dowody wraz z takąż dyskusją, została odsunięta na boczny tor i praktycznie zapomniana. Częściowo dlatego, że inne eksperymenty nie potwierdziły tego efektu, choć ich warunki nie były stricte porównywalne, ponieważ  niewiele, jeśli jakiekolwiek, zostały przeprowadzone na szczycie góry, ale co ważniejsze, inne eksperymenty potwierdzały teorię względności tak wielorako, że przyjęto konsensus, iż zestaw wyników stanowiący jedyny wyjątek nie może stanowić przeciw wagi teorii (względności).

 

Jeżeli dojdziecie do wniosku, że Dr DeMeo i jego wiedza jest dla Was interesująca, to możecie ją zgłębić. Możecie nauczyć się Cloudbustingu, wykorzystania akumulatora orgonowego, etc. Możecie wziąć udział w jego Programie Edukacyjnym. DeMeo mówi dobrym, czytelnym angielskim, bez śladu slangu. Prawdziwy wykładowca akademicki natychmiast umiejący wyczuć wątpliwości słuchacza. Szczegóły znajdziecie na specjalnie przetłumaczonej przeze mnie stronie: Edukacja w zakresie Orgonomii

Poprzednia Następna